Що таке безперервний професійний розвиток (БПР) – можна сказати це самоосвіта (наради, семінари, науково-практичні конференції, симпозіуми, з‘їзди, виставки, симуляційні тренінги, майстер-класи, курси, стажування, дистанційне онлайн навчання), а також і отримання спеціалізації, навчання в аспірантурі, докторантурі. Також можна отримати бали за написання статті в наукових журналах.
Можна вибирати будь-яку тематику навчання, а також формат і місце проведення – тепер не обов”язково йти на курси суто в заклади, визначені МОЗ.
Особисте освітнє портфоліо – це є сукупність задокументованих відомостей щодо персональних досягнень, проходження періодів підвищення кваліфікації, неформальної та інформальної освіти фахівців у сфері охорони здоров‘я у процесі БПР.
Цитую закон:
Щорічна перевірка особистого освітнього портфоліо з балами БПР розпочинається у 2021 році.
4. Для лікарів, строк чергової атестації яких настає у 2019 році та які навчалися на передатестаційному циклі у 2018 або 2019 році, нараховується 50 балів безперервного професійного розвитку.
5. Лікарям, строк чергової атестації яких настає:
1) у 2019 році для атестації необхідно подати щонайменше 50 балів безперервного професійного розвитку, отриманих у 2018 або 2019 році;
2) у 2020 році для атестації необхідно подати щонайменше 50 балів безперервного професійного розвитку, отриманих у 2019 або 2020 році;
3) у 2021 році для атестації необхідно подати щонайменше 50 балів безперервного професійного розвитку, отриманих у 2020 році;
4) у 2022 році для атестації необхідно подати щонайменше 100 балів безперервного професійного розвитку, отриманих у 2020 та 2021 роках;
5) у 2023 році для атестації необхідно подати щонайменше 150 балів безперервного професійного розвитку, отриманих у 2020, 2021 та 2022 роках.
Отже, мініму 50, максимальна кількість балів – необмежена. Лікар може декларувати необмежену кількість балів, але під час атестації враховується наявність мінімальної кількості балів.
Лікарі, які бажають пройти атестацію на присвоєння кваліфікаційної категорії, подають необхідні документи до атестаційної комісії за два місяці до початку її роботи або за два місяці до закінчення терміну дії посвідчення.
До 1 березня кожного року в атестаційну комісію подаються:
3) копії диплома, трудової книжки, сертифіката лікаря-спеціаліста або посвідчення про наявність кваліфікаційної категорії (за наявності);
4)
особисте освітнє портфоліо з результатами проходження БПР та копіями документів, що підтверджують обліковані бали безперервного професійного розвитку.
У день атестації лікарю необхідно з’явитися з оригіналами сертифікатів для того, щоб підтвердити справжність внесених даних. У майбутньому передбачається, що процедура атестації буде електронною.
Співбесіду з атестаційною комісією також скасовано. Таким чином, МОЗ України мінімізує бюрократичні вимоги та корупційні ризики.
Інтернам буде цікаво, що їхне навчання в інтернатурі враховується в загальний лікарський стаж.
Якщо лікар має відповідний стаж роботи, демонструє в особистому освітньому портфоліо різноманітні види діяльності і значно (втричі і більше) перевищує мінімальні вимоги до кількості балів безперервного професійного розвитку за рік, атестаційна комісія може прийняти рішення про присвоєння більш високої категорії.
До стажу роботи за спеціальністю для атестації на кваліфікаційну категорію зараховуються періоди роботи, навчання в інтернатурі, клінічній ординатурі, докторантурі й аспірантурі за цією спеціальністю.
А для отримання категорії – лише 3 роки стажу після отримання кваліфікації ліка-спеціаліста:
До стажу роботи для атестації за спеціальностями «Терапевтична стоматологія», «Хірургічна стоматологія», «Ортопедична стоматологія», «Ортодонтія», «Дитяча стоматологія» зараховуються періоди роботи на посаді лікаря-стоматолога за умови відпрацювання за спеціальністю, з якої лікар атестується, не менше трьох років.
Як нараховуються бали?
Система обліку передбачає, що закордонні курси оцінюються інакше – за вдосконалення своїх знань закордоном отримуєте більше балів. Кількість балів за заходи, які відбуваються в країнах з високим рівнем доходу (за рейтингом Світового банку) або акредитовані за кордоном чи в Україні EACCME / ACCME / RCPSC чи сертифіковані ERC/ ILCOR/AHA під час підрахунку загальної кількості балів множиться на 2.
Копія особистого освітнього портфоліо надсилається поштою до 01 березня кожного року на адресу органу, при якому утворено відповідну атестаційну комісію.
Коментарі
Дописати коментар